קונג'אק (גלוקומנן), כלי חדש למאבק בהשמנה

מחקר שנערך במשך ארבעה חודשים בקרב ילדים ומבוגרים הסובלים מהשמנת יתר מצא כי צריכה של בין 2-4 גרם של גלוקומנן ליום הביאה לירידה משמעותית במשקל. התוצאה היתה עוד יותר מובהקת כאשר נוסף אלמנט של תזונה נכונה.

מאת פרופסור ג'ויס קטלי אונ' שיקאגו

קרא עוד >

תפקידם של סיבים תזונתיים בשמירה על בריאותנו

בדיקות שמדדו את השפעת הגואר גם על מספר לא מבוטל של נבדקים, הראו שיפור ניכר בתפקוד המעי, ירידה ברמת הכולסטרול בדם והקלה בעצירות. בעקבות מחקרים רבים בנושא - כחלק מהמלחמה בהשמנת יתר בארה"ב, צריכה של סיבים תזונתיים באמצעות תוספים או במזון הפכה למומלצת על ידי מומחים רבים.

מאת ב.ס טונגלאנד ו ד. מאיה, ביקורות מקיפה במדעי מזון ובטיחות מזון כרך 3 , מהדורת 2002.

קרא עוד >

ראיות חדשות מחזקות את הטענה כי חומרים הנמצאים בפולי קפה מסייעים בהפחתת רמות הסוכר בדם ואף לירידה במשקל

מחקר מקיף מצא כי אנשים הסובלים מעודף משקל או מהשמנת יתר אשר צרכו תמצית קפה ירוק באופן יומי איבדו כ -10 אחוזים ממשקל גופם, האפקט נגרם עקב כמות גדולה של חומצות כלורוגניות הנמצאות בקפה. התוצאה המירבית התקבלה כאשר השתמשו בפולים שלא עברו קליה.

מתוך מחקר של פרופסור ג'ו וינסון שהוצג בכנס של האגודה האמריקנית לכימיה

קרא עוד >

מלון מר, פוטנציאל עצום בשוק הפרמקולוגיה

ניסוי קליני שנערך על חולי סוכרת מצא שהוספה של תמצית מסיס של מלון מר לכוס מים מפחיתה באופן משמעותי ריכוז גלוקוז בדם. צריכת התמצית על בסיס יומי כתוסף תזונה, הביאה גם היא לתוצאות חיוביות מובהקות.

מאת ג'.ק גרובר ו ס.פ ידאב המחלקה לפרמקולוגיה, מכון הודו למדעי רפואה

קרא עוד >

אחד הצמחים הוותיקים שחזרו להפתיע את העולם הטיפולי, הסירפד...

מסתבר כי לסרפד יכולות ריפוי נוספות מעבר לאלו שהרפואה המשלימה סיגלה לו עד הלום, מחקרים קלינים חושפים כי הסירפד מסייע בניקוי מערכת העיכול, פועל למניעת בעיות בקיבה ועשיר מאוד מבחינה תזונתית בויטמינים A, C ו- D, כמו כן מכיל מינרלים כמו ברזל אשלגן וסידן.

מאת ש. בנדארי, ב. שיבאני ו נ.ס בישאט, חקר מדעי הצמח כרך 2,5 עמ ' 250-252 , מאי 2012

קרא עוד >